Krakowskie Potyczki Tłumaczeniowe 2018

Termin: 17.11.2018 - 08.12.2018

Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie tłumaczeniowym wszystkich chętnych, pragnących spróbować swoich sił w przekładzie literackim.

Konkurs ma charakter otwarty, wymagane jest jedynie wcześniejsze zgłoszenie na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 17 listopada (sobota) 2018 r. o godz. 16.00 do Auli Średniej A w Auditorium Maximum UJ, Kraków, ul. Krupnicza 33.

Uczestnicy otrzymają do tłumaczenia fragment książki Łukasza Orbitowskiego pt. „Rzeczy utracone”. Proponujemy wcześniejsze zapoznanie się z tekstem na własną rękę, ale który fragment będzie przedmiotem tłumaczenia zdradzimy dopiero w trakcie konkursu. Uczestnicy tłumaczą na dowolny język i mogą korzystać z wszelkich pomocy - można zabrać ze sobą dowolny słownik, laptop, tablet, komórkę.

Organizatorzy planują uroczyste wręczenie nagród i spotkanie dla Uczestników połączone z omawianiem prac tłumaczeniowych 8.12.2018 o godz. 16.00.

 

 

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie tłumaczeniowym?

Do 15 listopada 2018, napisz na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl, podaj swoje imię i nazwisko oraz język na jaki chcesz tłumaczyć. Przyjdź 17 listopada o godz. 16.00 do Auditorium Maximum. To wszystko!

Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Kraków 2018 przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Goethe-Institut w Krakowie, Instytut Francuski w Krakowie, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Instytut Cervantesa w Krakowie, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Data opublikowania: 22.10.2018
Osoba publikująca: Monika Curyło