Spotkania z językiem francuskim

Termin: 01.10.2018 - 30.06.2019

Filologia francuska

Międzynarodowa konferencja naukowa: APOLLINAIRE – "L’ESPRIT NOUVEAU" – LES AVANT-GARDES (APOLLINAIRE – „DUCH NOWY” – AWANGARDY), z okazji setnej rocznicy śmierci Guillaume’a Apollinaire’a (1880-1918), jednego z najważniejszych dwudziestowiecznych francuskich poetów oraz krytyków sztuki.

Organizatorzy: Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Francuski w Krakowie, Konsulat Generalny Francji w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

Termin: 30.11 – 1.12.2018

Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Budynek A, sala audiowizualna

Kontakt: Colloque Apollinaire <apollinaire.cracovie.2018@gmail.com>

Spektakl teatralny w języku francuskim przygotowany przez koło teatralne studentów Filologii francuskiej.

Termin: kwiecień 2019. Impreza w języku francuskim, adresowana do uczniów klas dwujęzycznych oraz klas z rozszerzonym programem nauki języka francuskiego.

Kontakt: mgr Marie Giraud-Claude-Lafontaine <marie.giraudcl@gmail.com>

Prezentacja Filologii francuskiej podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Termin: maj 2019.

Miejsce: Rynek Główny w Krakowie / namiot Wydziału Filologicznego  UJ

Kontakt: dr Agnieszka Kocik <agnieszka.kocik@uj.edu.pl>

Możliwość przygotowania przez studentów prezentacji informacyjnej o studiach w IFR i przedstawienia jej na lekcji języka francuskiego w liceum (po polsku lub francusku).

Kontakt: mgr Marek Sosna <marek.sosna@uj.edu.pl>

Data opublikowania: 13.10.2018